CIRC Rooibos čaj

 

CIRC Rooibos čaj čerstvý přímo od farmáře z oblasti Cederberg, Western Cape v Jihoafrické republice. Ručně sbíraný, bez přídavku barviv a umělých příchutí, sušený na slunci, sterilizovaný v páře. Pěstitel je certifikován jako vývozce čaje Rooibos v exportní kvalitě. Rooibos (keř Aspalathus linearis) je svérázná 1 až 1,5 m vysoká rostlina. Pěstuje se v jižní Africe na rozloze pouhých 25.000 hektarů, ve výšce od 450 m nad mořem. Sklízí se od ledna do dubna, zpracovává se celá rostlina. Listy i větve se rozdrtí na velmi drobné kousky, poté fermentují a suší na slunci. Každý keř je produktivní pouze 4–5 let, potom odumírá.

Nejdůležitější prokázané látky obsažené v rooibosu: vydatný zdroj železa v lehce vstřebatelné formě, důležité pro těhotné a kojící ženy, pro sportovce a osoby fyzicky těžce pracující. Fluor účinná prevence proti zubnímu kazu, zpevňuje sklovinu. Vitamin C posiluje imunitní systém. Dále sodík, draslík, měď, kyselina fenolová, rutin, querzitrin. Vysoká hladina anti-oxidačních látek, velmi účinný proti alergiím, nespavosti, žaludečním a zažívacím problémům, nervovému vypětí, stresu, bolestem hlavy, zlepšuje kvalitu a lesk vlasů,
nehtů a stav pleti, prevence rakoviny žaludku, plic a střev. NEOBSAHUJE KOFEIN, velice vhodný pro kojence (proti kolikám a alergiím) Čistý přírodní produkt, nekalorický chuťově lahodný nápoj (teplý i studený). Horký lze ochutit cukrem, mlékem, citrónem nebo medem.

 

Řadit podle 
Výrobce 

Neobsahuje kofein, vydatný zdroj železa, fluoru,
Rooibos červený fermentovaný

120,00 Kč    BUCHU je velice ceněný kapský Fynbos,
Rooibos s BUCHU pro zdraví

120,00 Kč  JASMÍN uklidňuje psychiku a dodává odolnost
Rooibos s květem JASMÍNU

120,00 KčSENNA je přírodní projímadlo stimuluje funkci
Rooibos s listem SENNY proti zácpě

79,00 KčMÁTA prospívá játrům, zklidňuje zažívací potíže,
Rooibos s MÁTOU pro zažívání

79,00 Kč  Melissa (meduňka) pomáhá při obtížném usínání a
Rooibos s MELISSOU pro klidné spaní

120,00 Kč  Neobsahuje kofein, vydatný zdroj železa, fluoru,
Rooibos zelený nefermentovaný

120,00 Kč